رنگ های گرم و سرد و نحوه ترکیب آنها

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
رنگ های گرم و سرد و نحوه ترکیب آنها

رنگ های گرم و سرد و نحوه ترکیب آنها

هنگام ترکیب رنگ در لباس راحت تر است که جفت را با سرد و گرم را با گرم ترکیب کنید. تن های خنک به راحتی با تن های گرم و رنگ های گرم به راحتی با رنگ های گرم هماهنگ می شوند و این اساسی ترین راهی است که می توان لباس هایشان را هماهنگ کرد. رنگ های سرد سبز ، آبی و بنفش است در حالی که رنگ های گرم قرمز ، نارنجی ، زرد ، کرم ، قهوه ای ، برنزه و زیتونی است. “رنگ های زمین” رنگ های گرم هستند ، گرچه رنگ های گرم طیف وسیع تری از رنگ ها را در بر می گیرند. سفید ، خاکستری و سیاه کاملاً خنثی هستند ، اما به منظور چگونگی جفت شدن آنها با لباس های دیگر و چگونگی خواندن آنها در برابر چهره فرد ، خنک هستند. در حالی که قرمز رنگ گرم است ، اما به عنوان رنگ لهجه در لباس های مردانه مورد استفاده قرار می گیرد و جسورانه هر دو لباس گرم و سرد را با هم یکسان می کند.

برای اهداف لباس مردانه ، در اینجا رنگهای اصلی لباس مردانه کلاسیک و بوندی وجود دارد که به گرم تقسیم شده اند:

bardiyastudio

خاکستری سفید و سیاه به عنوان تن خنک خنک عمل می کنند در حالی که قهوه ای خاموش و کمرنگ خنثی گرم است. خنثی ها راحت تر برای جفت شدن با رنگ های دیگر هستند ، اگرچه خنثی های زیاد در کنار هم بدون تضاد زیاد در نور و تاریکی می توانند – اما نه همیشه – لباس نامناسبی ایجاد کنند.
سرد و گرم یک طیف است ، و این اصطلاحات را می توان هنگام توصیف رنگ به طور کلی (همانطور که در بالا گفتم) یا هنگام مقایسه دو رنگ از یک رنگ استفاده کرد. در حالی که رنگ آبی در کل یک رنگ سرد است ، آبی های سرد و آبی گرم وجود دارد. آبی آسمانی نسبت به گل مایل به آبی گرمتر است و آبی های خاموش از آبی های پر جنب و جوش سردتر به نظر می رسند.

رنگ های سرد رنگ های شهری هستند و بیشتر رسمی و کلاسیک دیده می شوند. رنگ های گرم رنگ های کشور هستند زیرا آنها رنگ هایی هستند که ما با طبیعت یا پاییز ارتباط برقرار می کنیم و اینها کمتر رسمی دیده می شوند. رنگ های سرد در رنگ پوست های سرد بهتر به نظر می رسند در حالی که رنگ های گرم در رنگ های گرم پوست بهترین حالت را دارند. به طور سنتی یک مرد بیشتر از اینکه برای رنگ پوستش مناسب لباس خود باشد ، برای محیط پیراهن خود لباس می پوشید و برای پوشیدن بهترین لباس ما باید هر دو را در نظر بگیریم.

پوشیدن رنگ گرم و سرد به طور جداگانه

bardiyastudio

شان کانری از روسیه یک لباس بسیار زیباو بسیارسرد پوشیده بود.
لباس های کلاسیک جیمز باند یا از رنگ های گرم و یا از رنگ های گرم تشکیل شده اند. Sean Connery’s Bond پیراهن های آبی یا سفید و کراوات های آبی یا مشکی با کت و شلوارها و کت های آبی یا خاکستری می پوشد. و پیراهن های اکرو یا زرد و کراوات های قهوه ای با کت و شلوارها و کت های قهوه ای می پوشد. او بلیزرهای آبی را با شلوارهای خاکستری و کت های قهوه ای را با شلوارهای حنایی ست می کند. گاهی اوقات می بینیم که او یک پیراهن اکروئیدی با کت و شلوار آبی یا خاکستری می پوشد ، اما این فقط برای از بین بردن یکنواختی از قاعده مستثنی است. به معنای واقعی کلمه.

bardiyastudio

جورج لازنبی از قوانین رنگ Connery’s Bond پیروی می کند اما کراوات قرمز را نیز اضافه می کند که یک رنگ لهجه گرم است اما لباس خنک را از بین نمی برد. تیموتی دالتون و دانیل کریگ نیز رنگ ها را به روشی شبیه کانری ترکیب می کنند ، معمولاً لباس های سرد ، سرد و گرم با گرم دارند.

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

مخلوط کردن رنگ های گرم و سرد

ترکیب رنگ های سرد و گرم غیر خنثی با هم یک چشم مجرب را می طلبد تا از ظاهر شبیه دلقک ، طلسم تیم ورزشی یا ژاکت مخصوص فصل تعطیلات جلوگیری کنید. اما ترکیب رنگ های سرد و گرم نیز می تواند ظریف به نظر برسد ، به ویژه هنگامی که رنگ گرم یا گرم خنثی باشد.

bardiyastudio

رنگ راجر مور نسبت به اسلاف بازیگر باند او گرمتر است و لباس های بسیار گرم تری در فیلم های باند خود می پوشد ، به ویژه هنگامی که رنگ های گرم در دهه 1970 مرسوم بودند. او همچنین تن های گرم و گرم را بیش از اسلاف خود با یکدیگر مخلوط می کند تا بتواند رنگ های کت و شلوار سرد و کلاسیک را به شکلی چاپلوسانه بپوشد. راجر مور غالباً پیراهن های کرم رنگ با لباس های خاکستری می پوشد تا لباس های خنک شهری را گرم کند تا با چهره خود بهتر جور دربیاید و از پیراهن های سفید هر زمان ممکن جلوگیری می کند زیرا در برابر چهره او خشن به نظر می رسند.

bardiyastudio

مور همچنین اغلب به جای آبی یا مشکی ، کراوات قرمز می بندد تا چهره خود را با لباسی از رنگهای سرد دیگر ، چاپلوس کند. کراوات قرمز با لباسهای تنومند و خنک همانند سایر رنگهای گرم نیست و می تواند رنگهای خنک و با کنتراست بالا را مطابقت دهد ، همانطور که در مورد جورج لازنبی در سرویس مخفی وی با عظمت نشان می دهد.

bardiyastudio

هنگامی که بلیزرهای آبی خود را با شلوار خاکی جفت می کند ، مور رنگ های سرد و گرم را به روش محبوب ترکیب می کند. این بخاطر این نیست که گرمی را به تملق چهره او اضافه کند ، زیرا رنگهای دور از صورت تأثیر چندانی در چاپلوسی چهره ندارند. در حالی که شلوارهای خاکستری متناسب با لحن خنک کت است ، شلوارهای خاکی باعث می شود لباس کمرنگ جلوه کند. دلیل آن این است که آنها هم در دما و هم در سبک بودن با بلیزر آبی تضاد دارند و رنگ های گرم کمتر از رنگ های سرد رسمی به نظر می رسند.

bardiyastudio

در حالی که مور معمولاً به لباس های خنک و گرمایشی گرما می بخشد ، اما گاهی اوقات شاهد این هستیم که خلاف این عمل را انجام می دهد. در فیلم جاسوسی که من را دوست داشت ، او یک پیراهن آبی و کراوات با کت برنزه ای به تن کرده و به همین ترتیب در For Your Eyes Only او یک پیراهن آبی با کت و شلوار حنایی می پوشد. به همین ترتیب دانیل کریگ در “هیچ وقت برای مردن” پیراهنی آبی با کت و شلوار مخمل کت و شلوار می پوشد. این یک روش خوب برای خنک کردن کت و شلوار یا ژاکت مایل به رنگ خاکستری برای شخصی است که رنگ چهره اش جالب است ، اما بیشتر چهره های گرم را نیز تملق می دهد.

bardiyastudio

پیرس برازنان با مخلوط کردن رنگ آبی با قهوه ای ، قهوه ای مایل به زرد ، عاج یا طلای به طور منظم گرم و خنک را ترکیب می کند. در حالی که رنگ چهره او خنک است ، با ترکیب رنگ های گرم و سرد ، اثر کلی خنثی است ، و مناسب او است. ممکن است کراوات آبی و قهوه ای ، کت و شلوار چک شده آبی و برنزه یا کت و شلوار آبی با پیراهن عاج و کراوات طلایی باشد.

یکی از روش های کم محبوب که باند گرم و سرد را مخلوط می کند این است که کفش های سیاه را با کت و شلوار قهوه ای تیره یا شلوارهای برنز یا خاکی جفت می کند. کفش های مشکی بهترین جفت لباس کت و شلوار قهوه ای نیستند زیرا با گرمای کت و شلوار درگیر می شوند ، اما باند کفش های مشکی را با کت و شلوار قهوه ای می پوشد تا کت و شلوار را با ظاهری جدی تر به تن کند. با این حال ، من نمی توانم به دلیل خوبی فکر کنم که چرا باند هرگز کفش های مشکی را با شلوارهای عجیب و غریب گرم تنش می کند مگر اینکه پیراهن مشکی بپوشد.

bardiyastudio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.