راهنمای مبتدیان برای خیاطی: یاد بگیرید چگونه لباس های خود را بسازید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

راهنمای مبتدیان برای خیاطی: یاد بگیرید چگونه لباس های خود را بسازید

باور کنید یا نه، خیاطی مرسوم است. وقتی همه‌گیری شیوع پیدا کرد، بسیاری از ما گرد و غبار کیت‌های خیاطی‌مان را پاک کردیم تا راه خلاقانه‌ای برای گذراندن زمان پیدا کنیم و در عین حال یاد بگیریم که چگونه از کمد لباس‌هایمان بهترین استفاده را ببریم. این نه تنها یک مهارت مفید است، بلکه خیاطی می تواند به کاهش استرس، ایجاد احساس مثبت بیشتر و بهبود هماهنگی دست و چشم کمک کند.

خیاطی مهارتی است که برای تسلط بر آن نیاز به کمی تمرین دارد، اما ما همه کسانی را تشویق می کنیم که حداقل یاد بگیرند که چگونه یک سوراخ را وصله کنند.

چه تازه شروع کرده اید یا بخواهید لباس های جالبی پیدا کنید که بتوانید خودتان بسازید، ما می خواستیم منابع آنلاین مورد علاقه خود را برای حمایت از شما در سفر خیاطی به اشتراک بگذاریم.

اصول اولیه

در این بخش، می آموزید که چه چیزهایی باید در دست داشته باشید و چگونه شروع به تعمیر و دوخت لباس های خود کنید.

مونتاژ کیت خیاطی شما

بسته‌های خیاطی زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنجا بخرید، اما می‌توانید با استفاده مجدد از یک کیسه یا ظرف شیشه‌ای قدیمی و پر کردن آن با تمام ابزارهایی که برای شروع خیاطی نیاز دارید، آن را جمع‌آوری کنید. ممکن است والدین شما یک جفت قیچی اضافی داشته باشند که بدشان نمی‌آید به شما بدهند، یا شاید یکی از دوستانتان چند وسیله داشته باشد که از آنها استفاده نمی‌کند. در اینجا چیزی است که ما به شما توصیه می کنیم در کیت خیاطی اصلی خود داشته باشید:
پین، سوزن و نخ
نوار اندازه گیری
قیچی پارچه ای
چاک دهنده درز
البته، همیشه می‌توانید با پیشرفت مهارت‌ها و نیازهایتان، موارد بیشتری را اضافه کنید. وقتی زمانش رسید، گزینه ها و توصیه های زیادی را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد.

اگر می خواهید خودتان لباس بسازید، باید پارچه بخرید. توصیه می کنیم ابتدا از مغازه پارچه فروشی محل خود دیدن کنید. در غیر این صورت، بسیاری از وب سایت ها پارچه هایی از جمله پارچه های پایدار و اخلاقی می فروشند. همچنین می‌توانید از لباس‌های قدیمی، ملحفه‌ها یا حوله‌ها استفاده مجدد کنید – از موادی که قبلاً در خانه دارید.

آیا به چرخ خیاطی نیاز دارم؟

سؤال خوبی بود. به نیاز های شما بستگی دارد. اگر فقط نیاز دارید که جوراب‌ها را هول کنید، سوراخ‌هایی ایجاد کنید، و هر از گاهی یک سجاف بدوزید، پاسخ منفی است.

با این حال، اگر می‌خواهید لباس‌های خود را بسازید، از الگوها استفاده کنید یا از پارچه‌های سنگین مانند جین استفاده کنید، ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری در چرخ خیاطی داشته باشید. یک چرخ خیاطی خوب یک سرمایه گذاری است و می تواند برای شما مدت طولانی دوام بیاورد (منظورم این است که مادر من هنوز مال خودش را دارد که در 20 سالگی خریده است). کمی تمرین نیاز دارد تا به آن عادت کنید، اما زمانی که بدانید چگونه با ماشین خیاطی کنید، دنیای کاملا جدیدی از امکانات به روی شما باز خواهد شد.

کلاس های آنلاین خیاطی

یادگیری خیاطی به لطف اینترنت بسیار آسان شده است. بسیاری از کلاس‌ها و آموزش‌های خیاطی آنلاین رایگان وجود دارد که می‌توانید با سرعت دلخواه خود و با آسودگی خاطر در خانه خود شرکت کنید.

لباس هایت را اصلاح کن

بیایید از کوچک شروع کنیم و با کار بر روی چند پروژه آسان ترمیم به سوزن و نخ عادت کنیم. طولانی کردن عمر لباس‌هایمان یکی از پایدارترین کارهایی است که می‌توانیم برای کمد خود انجام دهیم. به علاوه، دانستن نحوه وصله کردن سوراخ، تعویض دکمه یا دوختن سجاف مهارت‌های ارزشمندی برای زندگی روزمره است.

یک سوراخ وصله کنید

همه ما احساس وحشتناکی را می‌دانیم که احساس می کنید لباس هایتان روی چیزی تیز گیر می کنند و برای دیدن سوراخ یا پارگی به پایین نگاه می کنید. اوه خوشبختانه، تعمیر یک سوراخ کار سریعی است که هر کسی می تواند آن را یاد بگیرد.

یک درز را اصلاح کنید

یادگیری نحوه دوخت درزی که پاره شده است می تواند بازی را تغییر دهد. وقتی فهمیدید که چگونه دلیلی برای پرت کردن پیراهن یا لباس مورد علاقه خود نخواهید داشت – فقط درز پاره شده را به سرعت و به راحتی اصلاح کنید.

یک دکمه را جایگزین کنید

تعویض دکمه روی پیراهن یا لباس یکی از ساده‌ترین چیزهایی است که می توانید بدوزید. حتی اگر تصمیم دارید همین الان این مقاله را نخوانید، حداقل بروید یاد بگیرید که چگونه یک دکمه را بدوزید.

یک سجاف بدوزید

چه کسی شلوار خریده تا بفهمد که خیلی بلند است؟ من می‌دانم که دارم. و در صورت وقوع، دانستن نحوه دوخت سجاف ضروری است. شما همچنین می توانید شلوار خود را برای دوخت استفاده کنید، اما انجام آن توسط خودتان فقط چند دقیقه طول می کشد و بسیار مقرون به صرفه است. اگر مثل من ماشین ندارید، حتی می توانید سجاف های خود را با دست بدوزید (مامانم به من یاد داد، اما این آموزش هم عالی است).

تعمیر شلوار جین پاره شده

دفعه بعد که شلوار جین خود را پاره کردید، می توانید الف) ظاهر جین پاره شده را تکان دهید و فوق‌العاده جذاب به نظر برسید، یا ب) به راحتی شلوار جین خود را با دوخت یا سوراخ کردن سوراخ ها، یا حتی استفاده از وصله اتو برای ظاهری منحصر به فرد، ترمیم کنید.

جوراب لعنتی

من شما را نمی دانم، اما من همیشه راه هایی برای ایجاد سوراخ در جوراب هایم پیدا می کنم. آزاردهنده است و یاد گرفتن جوراب زدن زندگی من را تغییر داده است. حالا من فقط نتفلیکس را در پس‌زمینه می‌گذارم و هر بار چند جوراب می‌زنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.