درباره طراحان مد در طراحی لباس   طراحان مد در طراحی لباس و لوازمی مانند انگشتر ، دستبند و گردنبند به روش های مختلفی کار می کنند. به دلیل زمان لازم برای ورود پوشاک به بازار ، طراحان باید گاه تغییر سلایق مصرف کننده را پیش بینی کنند. طراحان درباره روند مد تحقیق می کنند و آنها را برای مخاطبان خود تفسیر می کنند.

طراحی های خاص آنها توسط تولید کنندگان استفاده می شود. این اصل نقش یک طراح است. با این حال ، در این مورد تنوعی وجود دارد که با روش خرید و تجارت و کیفیت محصول تعیین می شود. به عنوان مثال ، خرده فروشان بودجه از پارچه های ارزان قیمت برای تفسیر روند استفاده می کنند ، اما خرده فروشان سطح بالا اطمینان می دهند که از بهترین پارچه های موجود استفاده می شود. [1] طراحان مد سعی می کنند لباس هایی کاربردی و همچنین زیبا از نظر زیبایی طراحی کنند. آنها در نظر می گیرند که چه کسانی احتمالاً لباس می پوشند و شرایطی که می پوشند ، و در طیف گسترده ای از مواد ، رنگها ، الگوها و سبک ها کار می کنند.

اگرچه بیشتر لباس هایی که برای پوشیدن روزمره پوشیده می شوند در محدوده محدودی از سبک های مرسوم قرار می گیرند ، اما لباس های غیر معمول معمولاً برای موارد خاص مانند لباس شب یا لباس مهمانی جستجو می شوند. برخی از لباس ها به طور خاص برای یک فرد ساخته می شوند ، مانند مواردی که از هایوت کوت یا خیاط سفارشی استفاده می شود. امروزه بیشتر لباس ها برای بازار انبوه طراحی شده اند ، به خصوص لباس های روزمره و هر روزه را برای پوشیدن می نامند.

ساختار مد در طراحی لباس طراحان مد ممکن است برای یک خانه مد تمام وقت کار کنند ، به عنوان ‘طراحان داخلی’ ، که صاحب طرح ها هستند، یا آنها به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک تیم کار می کنند. طراحان مستقل برای خود کار می کنند ، طرح های خود را به خانه های مد ، مستقیم به مغازه ها یا تولیدکنندگان لباس می فروشند. لباس ها برچسب خریدار را دارند. برخی از طراحان مد برچسب های خود را تنظیم می کنند ، که تحت آنها طرح های آنها به بازار عرضه می شود. برخی از طراحان مد به صورت مستقل کار می کنند و برای مشتری های خاص خود طراحی می کنند. سایر طراحان مد سطح بالا فروشگاه های تخصصی یا فروشگاه های سطح بالا مد را تهیه می کنند. این طراحان لباس های اصلی و همچنین لباس هایی را ایجاد می کنند که از روند مد ثابت شده پیروی می کنند.

با این حال ، بیشتر طراحان لباس برای تولیدکنندگان پوشاک کار می کنند و طرح هایی از مدهای مردانه ، زنانه و بچه گانه برای بازار انبوه ایجاد می کنند. مارک های طراح بزرگ که دارای نام “نام” هستند مانند Abercrombie & Fitch ، Justice ، یا Juicy احتمالاً توسط تیمی از طراحان جداگانه تحت نظر مدیر طراحی طراحی می شوند.   طراحان مد به روش های مختلفی کار می کنند. برخی ایده های خود را بر روی کاغذ ترسیم می کنند ، در حالی که دیگران پارچه را روی فرم لباس می پوشانند ، اصطلاح دیگری برای مانکن. وقتی یک طراح کاملاً از تناسب توالت (یا ماسلین) راضی باشد ، با یک سازنده حرفه ای الگو که پس از آن نسخه کامل و کار شده الگو را از کارت یا از طریق یک سیستم رایانه ای تهیه می کند ، مشورت می کند.

سرانجام ، یک نمونه لباس ساخته شده و برای اطمینان از اینکه یک لباس عملیاتی است ، روی یک مدل آزمایش می شود.

تاریخ مد

به طور کلی در نظر گرفته می شود که طراحی مد در قرن نوزدهم با چارلز فردریک وورث آغاز شد که اولین طراح بود که برچسب خود را به لباس هایی که ایجاد کرد دوخته شد. قبل از راه اندازی پارچه باس لباس قبل (Maison Couture) (خانه مد) خود در پاریس ، طراحی و ایجاد لباس توسط خیاطان عمدتاً ناشناس انجام می شد و مد بالا از آنچه در دربار سلطنتی پوشیده می شد ، پایین آمد. موفقیت ورثت به حدی بود که او توانست به جای پیروی از همان کاری که پیش از این لباس سازان انجام داده بودند ، به مشتری های خود دیکته کند که چه چیزی باید بپوشند. اصطلاح کوتوریر در واقع برای توصیف او ابتدا ایجاد شد. در حالی که تمام لباس های لباس از هر دوره زمانی توسط دانشگاهیان به عنوان طراحی لباس مورد مطالعه قرار می گیرند ، فقط لباس های ایجاد شده پس از 1858 به عنوان طراحی مد در نظر گرفته می شود.

[2]   در این دوره بود که بسیاری از خانه های طراحی شروع به استخدام هنرمندان برای طراحی یا نقاشی طرح های لباس کردند. این تصاویر برای مشتریان نشان داده شد که بسیار ارزان تر از تولید یک نمونه لباس واقعی در اتاق کار بود. اگر مشتری از طرح آنها خوشش می آمد ، آن را سفارش می دادند و لباس حاصل از آن برای خانه درآمد کسب می کرد. بنابراین ، سنت طراحان طرح های لباس را به جای ارائه لباس های کامل در مدل به مشتریان ، به عنوان یک اقتصاد آغاز می کردند.

انواع مد در طراحی لباس تا دهه 1950 ، لباس مد به طور عمده بر اساس اندازه گیری یا مدل لباس بلند (به فرانسه برای دوخت بالا) طراحی و تولید می شد ، و هر لباس برای مشتری خاص ایجاد می شد. لباس کوتور به سفارش مشتری منفرد ساخته می شود و معمولاً از پارچه گران قیمت و باکیفیت ساخته می شود ، که با دقت زیاد به جزئیات و به پایان می رسد ، اغلب با استفاده از تکنیک های وقت گیر و دستی اجرا می شود. نگاه و تناسب اندام بر هزینه مواد و زمان ساخت آن اولویت دارد. [3] [4] با توجه به هزینه بالای هر لباس ، مدل لباس کوتاه برای خانه های مد سود مستقیم کمی دارد ، اما برای اعتبار و تبلیغات مهم است. [5] لباسهای پوشیده ، پوشیده و پوشیده ، تلاقی میان مدل های کوتاه و بازار انبوه است. آنها برای مشتری های فردی ساخته نشده اند ، اما در انتخاب و برش پارچه دقت زیادی می شود. لباس ها در مقادیر کم ساخته می شوند تا انحصار را تضمین کنند ، بنابراین گران هستند.

کلکسیون های پوشاک معمولاً در هر دوره در دوره ای که به هفته مد معروف است توسط خانه های مد ارائه می شود. این امر به صورت شهرستانی انجام می شود و سالی دو بار اتفاق می افتد. فصول اصلی هفته مد شامل: بهار / تابستان ، پاییز / زمستان ، استراحتگاه ، شنا و عروس است.  

  لباس های نیمه راه جایگزینی برای لباس های آماده برای پوشیدن ، “خارج از گیره” یا پرت-باربر است. لباس های نیمه راه ، قطعه هایی از لباس هستند که عمداً ناتمام هستند و باعث ایجاد طراحی مشترک بین “طراح اصلی” لباس و آنچه معمولاً در نظر گرفته می شود ، “مصرف کننده” منفعل است. [6] این با مد آماده پوشیدن تفاوت دارد ، زیرا مصرف کننده قادر است در روند ساخت و طراحی مشترک لباس خود شرکت کند. در حین کارگاه Make {able} ، هیرشر و نیینیماکی دریافتند که مشارکت شخصی در فرآیند تولید لباس ، “روایتی” معنی دار برای کاربر ایجاد می کند ، که وابستگی شخص به محصول را ایجاد می کند و ارزش احساسی محصول نهایی را افزایش می دهد. [6 ] اتو فون بوش همچنین در تز خود ، “مد قادر ، هکتیویسم و ​​طراحی مد درگیر” ، به جستجوی لباس های نیمه راه و طراحی مد می پردازد. [7] درآمد

دستمزد سالانه متوسط ​​برای طراحان لباس با حقوق در ماه مه 61،160 دلار بود. 50 درصد میانی از 42،150 تا 87،120 دلار درآمد داشت. [12] کمترین 10 درصد درآمد کمتر از 32150 دلار و بیشترین 10 درصد بیش از 124،780 دلار درآمد کسب کرده اند. متوسط ​​درآمد سالانه 52860 دلار (40730.47 پوند) برای پوشاک ، کالاهای قطعه ای و مفاهیم بود – صنعتی که بیشترین تعداد طراحان مد را به کار می گیرد. [13] از سال 2016 ، متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه یک طراح لباس 65170 دلار بود. طراحان سطح بالا می توانند حدود 92،550 دلار درآمد کسب کنند. در سال 2016 ، 23800 نفر به عنوان طراح مد در ایالات متحده شمرده شدند. [14]


صنعت مد جهانی

امروزه مد یک صنعت جهانی است و اکثر کشورهای بزرگ دارای صنعت مد هستند. هفت کشور در زمینه مد شهرت جهانی پیدا کرده اند: فرانسه ، ایتالیا ، انگلستان ، ایالات متحده ، ژاپن ، آلمان و بلژیک. “چهار بزرگ” پایتخت مد صنعت پاریس ، میلان ، شهر نیویورک و لندن است که پاریس اغلب به عنوان پایتخت مد جهان در نظر گرفته می شود.


اصطلاحات طراحی مد

 • یک طراح لباس ترکیب لباس ، خط ، تناسب ، رنگ و بافت را تصور می کند. در حالی که مهارت های خیاطی و ساخت الگو
  مفید است ، اما لازمه طراحی موفقیت آمیز مد نیست. بیشتر طراحان مد به طور رسمی آموزش دیده یا شاگرد می شوند.

 • یک طراح فنی با تیم طراحی و کارخانه های خارج از کشور همکاری می کند تا از ساخت صحیح لباس ، انتخاب پارچه مناسب و تناسب مناسب اطمینان حاصل کند. طراح فنی نمونه های لباس را بر روی مدل متناسب متناسب می کند و تصمیم می گیرد که قبل از تولید انبوه لباس ، تغییرات مناسب و ساختاری ایجاد شود.

 • یک سازنده الگو (که به عنوان الگو یا برش الگو نیز شناخته می شود) اشکال و اندازه های قطعات لباس را طراحی می کند. این کار ممکن است به صورت دستی با کاغذ و ابزار اندازه گیری یا با استفاده از یک برنامه نرم افزاری رایانه ای CAD انجام شود. روش دیگر کشیدن پارچه به طور مستقیم روی فرم لباس است. قطعات الگوی حاصل را می توان برای تولید طرح مورد نظر از لباس و اندازه مورد نیاز ساخت. برای کار به عنوان نشانگر الگو معمولاً آموزش رسمی لازم است.

 • یک خیاط لباس های طراحی شده سفارشی ساخته شده به اندازه مشتری ساخته می شود. به خصوص کت و شلوارها (کت و شلوار ، ژاکت و دامن ، و غیره). خیاطان معمولاً دوره کارآموزی یا آموزش رسمی دیگری می گذرانند.

 • یک طراح پارچه ، پارچه و پارچه را برای لباس و اثاثیه طراحی می کند. بیشتر طراحان پارچه به طور رسمی به عنوان کارآموز و در مدرسه آموزش می بینند.

 • یک آرایشگر لباس ها ، جواهرات و لوازم جانبی مورد استفاده در عکاسی مد و نمایش های بیداری را هماهنگ می کند. یک آرایشگر همچنین ممکن است برای طراحی یک کمد لباس هماهنگ با یک مشتری شخصی کار کند. بسیاری از آرایشگران در زمینه طراحی مد ، تاریخچه مد و لباس تاریخی آموزش دیده اند و در بازار مد فعلی و روند آینده بازار از تخصص بالایی برخوردار هستند. با این حال ، برخی به سادگی یک حس زیبایی شناختی قوی برای کنار هم قرار دادن ظاهری زیبا دارند.

 • یک خریدار مد ، ترکیبی از لباس موجود در مغازه های خرده فروشی ، فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای را انتخاب و خریداری می کند. بیشتر خریداران مد در زمینه تجارت و / یا مطالعات مد آموزش دیده اند.

 • خیاطی ، لباسهای پوشیده یا تولید انبوه را با دست یا با چرخ خیاطی ، یا در فروشگاه های پوشاک و یا به عنوان مجری چرخ خیاطی در یک کارخانه ، می دوزد. او (یا او) ممکن است مهارت لازم برای ساختن (طراحی و برش دادن) لباسها یا قرار دادن آنها روی مدل را نداشته باشد.

 • یک لباس دوز در لباس های زنانه سفارشی تخصص دارد: لباس های روز ، کوکتل و شب ، لباس ها و کت و شلوارهای تجاری ، لباس زیر ، لباس ورزشی و لباس زیر.

 • پیشگوی مد پیش از فروش لباس در فروشگاه ها ، پیش بینی می کند چه رنگ ها ، سبک ها و اشکال محبوب (“مد روز”) باشد.

 • یک مدل لباس ها را در نمایش های مد و عکس ها می پوشد و به نمایش می گذارد.

 • یک مدل متناسب با پوشیدن و اظهار نظر در مورد متناسب بودن لباس در هنگام طراحی و پیش تولید ، به طراح مد کمک می کند. مدلهای متناسب برای این منظور باید اندازه خاصی داشته باشند.

 • یک روزنامه نگار مد ، مقالات مد را برای توصیف لباس های ارائه شده یا روند مد ، برای مجلات یا روزنامه ها می نویسد.

					
تماس با ما