درجه بندی الگو

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

درجه بندی الگو

درجه بندی الگو یکی از گیج کننده ترین جنبه های طراحی و توسعه پوشاک است. و در عین حال ، این تنها موضوعی است که برای تولید پوشاک مناسب باید درک شود! بیایید با اصول درجه بندی الگو شروع کنیم. به این ترتیب ، می توانید آنقدر آگاه باشید که با طراح فنی یا الگو ساز خود صحبت کنید و در واقع آنچه را که به شما می گویند درک کنید!

مبانی درجه بندی الگو

خوب ، به هر حال چه درجه ای دارد درجه بندی می شود ؟! درجه بندی الگو اساساً قوانینی است که به شما امکان می دهد الگوی اصلی خود را بزرگتر و کوچکتر کنید. خودشه! آسان ، درست است؟ خوب ، کلاه خود را نگه دارید ، به سرعت پیچیده می شود.

قبل از اینکه به موضوعات فوق العاده پیچیده بپردازیم ، باید چند نکته را بدانید. بیایید با برخی واژگان شروع کنیم.

خطوط طراحی

اینها خطوطی هستند که برای کنترل پارچه به گونه ای استفاده می شوند که به لباس ‘استایل’ می بخشد. این شامل تبدیل دارت به درز ، تغییر دارت به دسته ، مسدود کردن رنگ و غیره است.

سهولت مقدار پارچه اضافی است که به بلوک اضافه شده یا از آن جدا شده است تا شکل مورد نظر شما ایجاد شود.
.سهولت مثبت هر عرض اضافی است که به بلوک اضافه می شود
.سهولت منفی هر عرض اضافی حذف شده از بلوک است: برای بافتنی استفاده می شود

بلوک

بلوک یک الگوی محکم برای بدن است که هیچ خط طراحی یا سهولتی در آن تعبیه نشده است. این یک الگوی ساده است که نقطه شروع همه الگوهای آینده شما است.
بلوک شما برای شرکت شما باید مخصوص مشتری رویایی شما باشد. Torrid از بلاک مشابه Forever 21 استفاده نمی کند. بلوک ها باید با در نظر گرفتن نسبت مشتری مورد نظر شما ساخته شوند.

بلوک های بافته شده دارای دارت در ناحیه سینه ، کمر و درزهای شانه هستند. علاوه بر این ، بلوک های بافتنی دارت ندارند ، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد.

بلوک اغلب به اشتباه برای توصیف الگوی اندازه اصلی استفاده می شود ، که شامل خطوط طراحی و سهولت است.

اندازه پایه یا الگو

الگویی که شامل خطوط طراحی ، سهولت و همه اجزای شما برای ایجاد لباس می شود: یقه ، سرآستین ، چوبی و … این الگویی است که شما برای توسعه لباس استفاده می کنید و بر اساس این الگو همه تغییرات را در سبک ایجاد می کنید.
این الگو دارای تکرارهایی خواهد بود که به صورت P (rototype) 1 ، P2 ، P3 و غیره ذکر شده اند. هنگامی که همه تغییرات در این الگو انجام شد و شما آن را دوست داشتید ، سپس به آن درجه می دهید.
برای توسعه این الگو از نقطه میانی محدوده اندازه خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، محدوده اندازه شما XS-XL است. در این حالت ، الگوی پایه شما یک رسانه اندازه خواهد بود.

محدوده اندازه

محدوده اندازه شامل اندازه هایی از کوچکترین تا بزرگترین خط شما است. به عنوان مثال ، محدوده اندازه شما ممکن است شامل XS-XL ، 0-12 ، 14-32 و غیره باشد.

قانون درجه

میزان تغییر بین اندازه ها در محیط. در صورت استفاده از بافتنی یا بافتنی و مشخصات جمعیتی مورد نظر ، بر اساس نوع شرکت ، نمرات استانداردی استفاده می شود. در زیر نمونه هایی از قوانین درجه بندی برای لباس های بافته شده ذکر شده است:

.کودکان/نوجوانان: معمولاً 1 اینچ
ه.Fast Fashion typically 1”
.اندازه XS-XL معمولاً 1 اینچ یا 1.5 اینچ یا درجه ترکیبی در سراسر محدوده است
ه.1XL-3XL معمولاً 2 اینچ یا 3 اینچ
ه.4XL-6XL معمولاً 4 اینچ
ه.7XL+ معمولاً 6 اینچ

اینها دستورالعمل های کلی هستند. بسته به نیاز مصرفی پارچه ، بودجه و مخاطب هدف ، شرکت شما می تواند درجه بندی شما را متفاوت انجام دهد.

هNEST درجه بندی شده

لانه چاپی است که هر اندازه را پس از درجه بندی نشان می دهد و هر اندازه در همان نقطه در داخل یکدیگر تراز می شود. یک راه خوب برای فکر کردن در این مورد مانند حلقه هایی در تنه درخت است. این به شما این امکان را می دهد تا هر گونه مشکلی را در مورد درجه بندی سریع مشاهده کنید ، همچنین اطمینان حاصل کنید که هر اندازه به نسبت افزایش یا کوچک می شود.

همچنین می توانید هر اندازه را بریده و به صورت دستی لانه کنید. این اغلب زمانی انجام می شود که الگوی ساز شما به دستگاه دیجیتایزر دسترسی نداشته باشد.

دیجیتالیزور

دیجیتایزر یک تبلت یا جدول است. الگوی شما روی این مورد چسبانده شده است. سپس گریدر از یک اشاره گر برای کلیک بر روی هر نقطه از الگو استفاده می کند و یک الگوی دیجیتالی در صفحه کامپیوتر خود ایجاد می کند ، که از آن الگوی شما به صورت دیجیتالی درجه بندی می شود و در نهایت نشانگر شما را برای برش ایجاد می کند.
نقطه درجه*
نقاط نمره مکانهای خاصی از الگوی شما هستند که مانند لنگرها هستند. آنها اندازه گیری های رشد خاصی دارند که به آنها متصل شده است و اجازه می دهد تا الگو با حفظ شکل و تناسب لباس در اندازه ها ، اندازه آن تغییر کند.

اکنون که درک اساسی از معنی این کلمات دارید ، وقت آن است که آنها را عملی کنید.

الگوی پایه کامل چیه؟

شما به طور خستگی ناپذیری با الگو ساز و نمونه ساز خود کار کرده اید تا الگوی اصلی خود را درست بدست آورید. دارای جار و جنجال در محل مناسب است ، جمع می شود ، درزهای زیادی ایجاد می کند و کاملاً با مدل متناسب است! اکنون زمان ساخت آن در اندازه های بیشتر فرا رسیده است. چگونه شروع می کنید؟

روند واقعی بسیار ساده است:

.نمونه اندازه اصلی را تأیید کنید.
.الگوی اصلی خود را به خدمات درجه بندی با موارد زیر ارسال کنید:
.کارت الگو
.بسته فنی ، که باید شامل موارد زیر باشد:
.قوانین درجه بندی یا نمودار
.نقاط اندازه گیری برای اندازه پایه
.منتظر سرویس درجه بندی باشید تا الگو دیجیتالی شود.
.در صورت استفاده از سازنده الگو که دیجیتایزر ندارد ، باید با دست درجه بندی کنید ، بنابراین می توانید:
.یک استاد ، که مجموعه کامل آن روی یک تکه کاغذ مشخص شده است ، تو در تو
.مجموعه ای از الگوهای کاغذ ، هر اندازه به صورت جداگانه جدا شده و بریده شده است
در صورت استفاده از خدمات درجه بندی دیجیتال ، موارد زیر را دریافت خواهید کرد:
.یک استاد چاپی ، تو در تو
.یک لوله کاغذی رول شده از الگوی شما ، با هر اندازه چاپ شده روی یک ورق کاغذ. نمونه ساز شما باید هر اندازه را خود برش دهد.

.یک کپی دیجیتالی از فایل های DXF شما-مطمئن شوید که این را درخواست کرده اید! اگر بعداً نیاز به تغییر سرویس درجه بندی جدید دارید ، به فایل های DXF خود نیاز دارید. (بدون نوع نرم افزار تخصصی نمی توانید این نوع فایل را باز کنید)
.پی دی اف استاد-این برای اهداف ثبت ، و همچنین تأیید دیجیتالی الگوی درجه بندی شده ضروری است.

.الگوی درجه بندی شده خود را به سرویس برش ارسال کنید و از آنها بخواهید هر اندازه را برش دهند.
.برش ها را به نمونه ساز خود ارسال کنید.

.اندازه های درجه بندی شده را در مدل های مناسب در هر اندازه امتحان کنید.

سپس ، اگر همه چیز خوب به نظر می رسد ، می توانید نمونه ها را به نشانگرها تأیید کنید و آماده تولید هستید. بسیار هیجان انگیز!

آیا نمی توان آنقدر آسان بود ، آیا می توان؟

از نظر فنی ، بله. واقعاً می تواند باشد! برای تولید پوشاک عالی و مناسب ، نیازی به دانستن پیچیدگی های درجه بندی ندارید. اصلی ترین چیزی که واقعاً باید بدانید این است که قانون نمره شما چیست و چگونه برای نام تجاری شما کار می کند. ما قصد داریم قوانین درجه ، نحوه تعیین آنها و نحوه عملکرد آنها را در مقاله بعدی من بررسی کنیم. من همچنین می خواهم یک تکلیف کوچک برای انجام دادن به شما بدهم: شروع به مشاهده نمودارهای اندازه تمام رقبای مستقیم خود کنید. اینها در وب سایت آنها وجود دارد ، و در حالی که آنها نمودار کامل نیستند ، می توانند در مورد قوانین درجه ای که استفاده می کنند اطلاعات زیادی به شما بدهند.
شروع به بررسی تفاوت های محیط بین اندازه ها کنید. نیم تنه بین اندازه ها 2 اینچ بزرگتر است یا 1 اینچ؟ آیا کمر 1.5 اینچ بزرگتر یا کوچکتر می شود؟ این اطلاعات ضروری برای شما است تا درباره رقبای خود بدانید ، زیرا سرنخ هایی در مورد قوانین درجه آنها و مشتریانی که در خدمت او هستند به شما می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *