آیا صنعت خرده فروشی مد انتخاب مناسبی برای شماست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

آیا صنعت خرده فروشی مد انتخاب مناسبی برای شماست؟

مد – اولین چیزی که با ذکر این کلمه به ذهن شما می رسد چیست؟ زرق و برق؟ سلبریتی ها؟ شهرت؟ خوب، صنعت مد همه اینها و بیشتر است. طبق اعلام Fashion United، ارزش بازار آن حدود 385.7 میلیارد دلار است که 4 درصد از سهم بازار را تشکیل می دهد. بسیاری از صنایع با هم، صنعت مد را شکل می دهند که امروزه آن را می شناسیم، مانند تجارت، نساجی و طراحی. بخش عمده ای از مشاغل مد، تجارت خرده فروشی است.

اگر می‌خواهید در صنعت خرده‌فروشی مد بزرگ شوید، این وبلاگ آموزنده به همه سؤالاتی که ممکن است داشته باشید پاسخ خواهد داد.

خرده فروشی مد چیست؟

خرده فروشی مد بخشی از کسب و کار است که به عنوان واسطه بین تولیدکنندگان و مشتریان عمل می کند. می توان آن را به عنوان فرآیند ‘خرید لباس از تولید کننده و فروش آنها به مشتریان’ تعریف کرد.

چگونه وارد خرده فروشی مد شویم؟

خرده فروشی مد، بخش متنوعی از صنعت مد است، که در آن به ترکیبی از پیشینه تحصیلی قوی و مهارت های بین فردی برای موفقیت در این حرفه نیاز دارید. مراحل زیر شما را به سمت حرفه ای در خرده فروشی مد راهنمایی می کند:

مرحله 1: مدارک تحصیلی:

برای ورود به این صنعت، باید دارای مدرک لیسانس در خرده فروشی مد، بازاریابی مد، تجارت مد یا یک رشته مرتبط باشید. مدرک کارشناسی ارشد ترجیح

داده می شود زیرا شانس شما را برای گرفتن شغل افزایش می دهد.

مرحله 2: مهارت های بین فردی:

.مهارت های ارتباطی: قبل از هر چیز، شما باید مهارت های ارتباطی موثری داشته باشید. این مهارت برای هر شغلی که دنبال می کنید ضروری است. از آنجایی که ارتباط یک خیابان دو طرفه است، باید مهارت شنیداری خوبی نیز داشته باشید. در این زمینه، شما ملزم به تعامل منظم با تولیدکنندگان و طراحان خواهید بود. به غیر از این، شما همچنین باید خواسته ها و بازخورد مشتریان را درک کنید.
.دانش محصول:این مهم است که از کسب و کاری که در آن هستید آگاه باشید و آن را کاملاً درک کنید. شما از محصولاتی که سازمانتان می فروشد، روندهای بازار، محصولات محبوب و تکنیک های تجاری که می توانند برای شرکت شما سودمند باشند، به روز می شوید.
.چشم انداز مثبت:از آنجایی که مد یک صنعت نسبتاً رقابتی است، بسیار مهم است که خودتان را مطابق با کسب و کار خود بسازید. شما باید همیشه دیدگاه مثبتی داشته باشید، صرف نظر از چالش هایی که برایتان پیش می آید. همچنین باید انعطاف پذیر باشید و آگاه باشید که صنعت خرده فروشی در بسیاری از جنبه ها، مانند ساعات کاری، غیر متعارف است.
.مهارت های مردمی:از آنجایی که بخش عمده ای از شغل شما شامل افراد می شود، باید توانایی ایجاد روابط حرفه ای مؤثر را داشته باشید. اگر یک بازیکن تیمی باشید و دارای ویژگی های تیم سازی باشید، به رزومه شما ارزش می بخشد.
.مهارت‌های فروش: مهم‌ترین مهارتی که یک حرفه‌ای در خرده‌فروشی مد باید داشته باشد، توانایی در فروش محصولات است. شما باید مهارت های متقاعدسازی، توانایی توضیح دادن ویژگی های محصول، دانش پیچیده محصول و مهارت های بازاریابی مد داشته باشید.
مرحله 3: کارآموزی:*پیگیری دوره کارآموزی همراه با دوره می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد این حرفه اطلاعات زیادی کسب کنید. اگر می خواهید قبل از رسیدن به معامله واقعی، آموزش های حین کار را ببینید، کارآموزی مد بسیار سودمند است.

دلایل کار در خرده فروشی مد

رقابت سالم:

مد یک صنعت بسیار رقابتی است، به‌ویژه با تغییر مداوم روندها و سبک‌های جدید. اگر به دنبال پرورش در یک محیط رقابتی هستید، این شغل برای شماست. شما دائماً برای بهتر شدن در شغل خود و دریافت دستمزد برای آن تلاش خواهید کرد!

.کار با مردم:

کار کردن با مردم می‌تواند در عین حال هیجان‌انگیز و وحشتناک باشد. با این حال، اگر شما یک ‘مردم’ هستید، پس این شغل برای شما مناسب است. از تعامل با مشتریان گرفته تا همکاری با طراحان، می توانید با افراد مختلف از هر طبقه ارتباط برقرار کنید و از این طریق امرار معاش کنید.

.اشتیاق:

برای علاقه مندان به مد، این بهترین مکان برای بودن است. شما با همه چیزهای مد روز – پوشاک، لوازم جانبی، کفش و غیره احاطه خواهید شد.

.مشخصات شغلی خرده فروش مد

در حالی که موقعیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید پس از دریافت مدرک در خرده‌فروشی مد به عهده بگیرید و هر شغل با مجموعه‌ای از مسئولیت‌ها همراه است، نقش اصلی شغلی یک خرده‌فروش مد شامل موارد زیر است:
.شناسایی تامین کنندگان مناسب برای سازمان شما؛
.طراحی استراتژی برای فروش و توسعه محصول؛
.بررسی محصولات قدیمی و انتخاب محصولات جدید؛
.بازاریابی مد؛
.حصول اطمینان از انتقال آرام محصولات، از تولید کنندگان به مصرف کنندگان؛
.تعیین اهداف فروش و ایجاد انگیزه در زیردستان برای دستیابی به آنها؛
.بودجه بندی و تبلیغ محصولات؛
.حفظ روابط حرفه ای موثر با طراحان و تولیدکنندگان؛
.حفظ روابط مؤثر با مشتری و کار بر روی بازخوردهای دریافتی از آنها؛
.شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس ها؛
.اعمال تغییرات در استراتژی ها بر اساس بازخورد مشتری.

نقش های شغلی در خرده فروشی مد

.خریدار خرده‌فروشی مد: نقش شغلی یک خریدار مد مستلزم آن است که محدوده فروش را که یک خط لباس در معرض فروش قرار می‌دهد، انتخاب کند. ضریب موفقیت افراد حرفه ای که این نقش را بر عهده می گیرند به عمق دانش صنعت آنها بستگی دارد. اگر این نقش را به عهده بگیرید، مجموعه عظیمی از مسئولیت ها به شما محول می شود که بر تصمیمات برند تأثیر می گذارد.
.تاجر بصری:به‌عنوان یک فروشنده بصری، مسئولیت‌های شغلی شما شامل افزایش فروش از طریق تبلیغ کالا می‌شود، محصول نمایش داده شده را از نظر بصری جذاب می‌کند تا علایق مشتریان را برانگیزد و تجربه خرید مشتریانی را که وارد فروشگاه می‌شوند بهبود بخشد.
.مدیر فروشگاه: مدیران فروشگاه مسئول تمام عملکردهای درون فروشگاهی مانند کسب سود، رسیدگی به شکایات مشتریان، تضمین تجربه خرید روان برای مشتریان و نظارت بر کارکنان هستند. آنها معمولاً در نزدیکی با بازرگانان بصری کار می کنند و فروشگاه را از نظر بصری جذاب می کنند تا مشتریان به سمت کالاهای نمایش داده شده جذب شوند.
.دستیار فروش:اگر نقش یک دستیار فروش را بر عهده بگیرید، باید به خریداران کمک کنید و تجربه خرید آنها را آسان و بدون دردسر کنید. مسئولیت‌های شما همچنین شامل رسیدگی به شکایات مشتریان و کمک به آنها با اطلاعات مربوط به محصولات است.
اگر می‌خواهید خرده‌فروش مد شوید، در دوره کارشناسی ارشد مد، خرده‌فروشی و مدیریت لوکس که توسط مدرسه کسب‌وکار و نوآوری برلین (BSBI) ارائه می‌شود، ثبت‌نام کنید. در این دوره با مفاهیم کلیدی مدیریت مانند استراتژی کسب و کار، عملیات و مدیریت پروژه، مدیریت رهبری، دانش نظری و کاربردهای عملی آنها آشنا خواهید شد. BSBI در قلب برلین واقع شده است و فضای یادگیری جهانی را برای دانش آموزان ارائه می دهد. این کالج به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های رهبری و تصمیم‌گیری را که امروزه در محیط کسب‌وکار حیاتی هستند، کسب کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *